Bartek Puławski

TRENER PERSONALNY

BIOGRAFIA

Styczność ze sportem miałem odkąd pamiętam… Już jako dziecko odnalazłem fascynację w ruchu i w każdej jego możliwej odsłonie. Sport od zawsze stanowił integralną część mojego życia, a swoich sił próbowałem w wielu dyscyplinach takich jak pływanie, tenis, biegi narciarskie, sporty walki, piłka nożna, koszykówka i piłka siatkowa.

I właśnie z tą ostatnią dyscypliną wiązałem wielkie nadzieje oraz aspiracje do gry na najwyższym poziomie. Przez 7 lat kariery zawodniczej osiągałem sukcesy na szczeblu wojewódzkim.

Niestety przejście o krok wyżej uniemożliwiła mi kontuzja, jednakże uzyskane przez ten czas cenne doświadczenie zaszczepiło we mnie poczucie konieczności zgłębienia wiedzy na temat anatomii ludzkiego ciała i jego biomechaniki.

a może:

Niestety przejście o krok wyżej uniemożliwiła mi kontuzja. Uzyskane przez ten czas cenne doświadczenie zaszczepiło we mnie poczucie konieczności zgłębienia wiedzy na temat anatomii ludzkiego ciała i jego biomechaniki.

I tak oto zacząłem poznawać swoje ciało „od środka”, stosując trening siłowy i profilaktykę kontuzji.

Jestem certyfikowanym trenerem personalnym i ekspertem FMS. Posiadam akredytację National Certificate in Strength & Conditioning, a trening przygotowania motorycznego prowadzę według metodologii Elite Performance Institute.

Wychodząc z założenia, że wiedzy nigdy mało – stawiam na ciągły rozwój i wykorzystanie dorobku nauki w praktyce.

Współpracuję z klubem Stacja Podolany, gdzie na co dzień prowadzę treningi personalne z moimi podopiecznymi oraz z Joanną Szurkowską, włąścicielką poradni dietetycznej Dietadlazdrowia.com.

Z klientem indywidualnym współpracuję od 3 lat, dając zadowolenie dziesiątkom moich podopiecznych i skutecznie wspierając ich w realizacji celów.

Należę do zespołu naukowego na poznańskiej AWF i biorę udział w badaniach, których tematyką jest porównanie sposobu żywienia sportowców i wpływu ich diety na stan mikrobiozy jelit oraz wyniki końcowe.

W swojej praktyce wykorzystuję również testy genetyczne traktujące o najistotniejszych genach związanych z wysiłkiem fizycznym, przemianami metabolicznymi i określające ich warianty oraz mutacje. Daje mi to duże poczucie pewności, że dane rozwiązanie jest strzałem w dziesiątkę dla danej osoby-to duży skrót w procesie przemian.

ZOBACZ WWW